לחץ לחיוג: 053-520-5911

לחץ כאן לנווט אלינו בעזרת Waze

טיפים

טיפים לשמירה על מצבר לרכב

לא תמיד נצטרך בעל מקצוע שיגיע ויאבחן מה הבעיה במצבר, אם צריך להחליפו. כמובן שיש בעיות שרק בעל מקצוע בעל ותק בתחום יוכל לאבחן אבל ישנם מקרים בהם ניתן לטפל בבעיה בקלות בעצמנו. אורך חיי מצבר הוא 3-4 שנים, על מנת שהמצבר יאריך חיים יש כמה פעולות שיש לבצע אחת לכמה חודשים. להלן כמה טיפים שאספנו עבורכם על פי הידע המקצועי שלנו בתחום:

בדיקות מים - במיוחד בעונת הקיץ שכידוע בישראל הטמפ' הן גבוהות במיוחד יש למצברים נטייה לאבד מים כתוצאה מאידוי בעקבות החום הקיצוני תחת מכסה המנוע. את בדיקת המים ניתן לבצע בצורה חיצונית על ידי בחינה של גובה במים בתוך המצבר, אם חסר מים צריך להוסיף מים מזוקקים. במצברים אנו משתמשים במים מזוקקים בלבד, שימוש במים רגילים יכול לגרום לקורוזיה ולקצר את אורך חייו של המצבר. יש מצברים שצריך לפתוח את הפקקים המכסים את התאים ולבדוק את התאים באופן פרטני.

ניקוי קורוזיה - עם הזמן המצבר יכול לצבור קורוזיה על החיבורים לכן חשוב לנקות את החיבורים אחת לכמה חודשים וכמו כן ניתן לרכוש חומר המונע הצטברות קורוזיה על המצבר.

מצבר עייף - כשהמצבר עומד לפני קריסה הוא נותן לנו כמה סימנים ברורים לכך, האורות חלשים, האורות בלוח השעונים חלשים, האורות בתוך הרכב חלשים, מערכת השמע ברכב בקושי עובדת, בעיקרון כל המערכות החשמליות ברכב מאותות לנו, שהמצבר עומד להיגמר. עוד דרך לבדוק האם מצבר ברכב עומד לפני סיום חייו היא באמצעות מכשיר וולט, אם המכשיר מעיד על 12.2 וולט ומטה, המצבר קרוב מאוד לסיומו.

שמירה על המצבר גם בזמן שהרכב אינו עובד - רכשתם או קיבלתם רכב מהעבודה, והרכב שלכן עומד בחנייה ללא פעילות כבר כמה ימים, חשוב להתניע את הרכב לפחות פעם ב 4-5 ימים ולתת לו לעבוד לפחות 10 דקות. אותו הדבר גם לגבי נסיעה ממושכת לחו"ל אם אתם נוסעים לחופשה ארוכה של שבועיים ומעלה תדאגו שיהיה מישהו שאחת לכמה ימים יניע לכם את  רכב למשך 10 דקות.

לא להחליף מצבר לרכב לבד- אם לא עברתם הכשרה או אתם בעלי מקצוע בתחום אל תנסו להחליף מצבר לבד, אתם יכולים לגרום לקצר או נזק אחר שיקצר את אורך חיי המצבר באופן משמעותי, לכן כדאי ללכת או להזמין בעל מקצוע שיעשה את העבודה הזו באופן מקצועי ומיומן.

מאוד חשוב לרכוש מצבר איכותי לרכב, לפעמים מצבר הוא כמו השקעות נדל"ן המחיר לא מעיד על טיבו, ניקח לדוגמא דירה להשקעה בבאר שבע לעומת דירה במרכז ת"א, בעוד שהדירה בבאר שבע היא חדשה, וגדולה עם מרפסת שמש מושקעת, דירה במרכז ת"א היא מתפרקת אך יקרה באחוזים רבים לעומד הדירה בבאר שבע, האם זה אומר שהיא טובה יותר? או עמידה לאורך זמן? לא זה אומר שהמיקום שלה נחשב יקר יותר. כמו בכל תחום אתם צריכים ליווי נכון בתהליך, אנשים בעלי וותק בתחום

חייג: 053-520-5911

ונגיע אליך תיכף ומייד!

ליצירת קשר מלא את הטופס: