לחץ לחיוג: 053-520-5911

לחץ כאן לנווט אלינו בעזרת Waze

שאלות ותשובות

מה ההגדרה של מצבר?

מצבר הינו מתקן שמפיק אנרגיה חשמלית דרך תהליכים כימיים שונים. כל כלי רכב צריך מצבר, המצבר הוא הלב של כלי הרכב, דרכו ניתן להתניע את הרכב ולתת הספקת חשמל לכל מה שצורך אנרגיה חשמלית ברכב,  אפשר לדמות את המצבר של הרכב לסוללה שהמעניקה את האנרגיה הדרושה לחלקים השונים כגון: רדיו, מערכת שמע, אורות, חלונות חשמליים, אור בלוח השעונים וכל מה שצורך חשמל ברכב. יש היום מכוניות חשמליות מכוניות המעניקות לנו הצרכנים את החיסכון העצום בדלק, במכוניות מזוג זב (חשמליות) יש למצבר חלק חיוני יותר מאשר במכוניות רגילות, כי במכונות אלו הכל מבוסס על חשמל ולכן תפקדו של מצבר כל כך גדול בתפעולה.

 
האם כדאי להזמין שירות החלפת מצבר עד הבית?

התחרות על ליבו של הלקוח היא קשה, המדדים הכי טובים לבחירת מקום לרכישת מוצרים מכל סוג הם האיכות והשירות,  השירות של החלפת מצברים בבית הלקוח הוא פתח את האפשרות ללקוחות ליהנות משירות איכותי ואדיב שמגיע אליכם, השירות של הגעה לבית הלקוח הוא יוזמה שלנו מדובר כחלק בלתי נפרד מהשירותים שאנו מעניקים ללקוחותינו.

שירות עד הבית נועד להקל עליכם הלקוחות, ידוע לכולם שמצבר לרכב, הוא ליבו של כל רכב, כאשר מצבר אינו עובד, לא ניתן להתניע את הרכב. עד השירות המהפכני שמגיע עד הבית, הלקוחות היו צריכים להמתין בבית עד הגעתו של גרר להפסיד יום עבודה, לשלם עבור הגרר, ובסוף התהליך להגיע למוסך לשירות של התקנת מצבר חדש. השירות של מצבר עד הבית חוסך לכם את הטרטור הכאב ראש והכסף המיותר. אתם נהנים משירות מהיר מקצועי ומיומן בתחום המצברים שמגיע עד לפתח ביתכם. 

 
מהו אורך חייו של מצבר לרכב?

מצבר איכותי בוא בעל אורח חיים של שלוש שנים עד ארבע שנים, לכן שחוב לרכוש מצבר איכותי על מנת שמצבר יעמוד באורך חייו המקסימלי צריך לדאוג לבדוק אותו כל חצי שנה לערך, רוב הבדיקות ניתן לעשות לבד כגון: בדיקת מים, או בדיקת לכלוך, יש בדיקות המצריכות אנשי מקצוע כמו בדיקות מתח. על מנת לא להגיע למצב שאתם נתקעים ללא מצבר בדרך לעבודה או באמצע פקק, עליכם לדאוג לבדוק את המצבר אחת לכמה חודשים ולזכור מתי החלפתם מצבר לאחרונה.

 
איך מתאימים מצבר לרכב?

בכל רכב יש ספר רכב המותאם לסוג הרכב, בספר הנ"ל ישנו רישום על מהו סוג המצבר המתאים לרכב. החישוב נעשה לפי שקלול של משתנים כמו כמה חשמל הרכב צורך ומה נפח המנוע שלו. כמובן שלמשאית צריך מצבר שונה מרכב פרטי או אופנוע. עוד קריטריון חשוב לבחירת מצבר לרכב הוא המותג, עדיף לרכשו מצבר בעל שם של מותג איכותי ואחריות, מצבר לרכב צריך לקנות במקום אמין ובעל מוניטין וותק בתחום, שיהיה לכם למי לפנות בזמן בעיה.

 

 
מתי ניתן להתניע את המצבר בעזרת כבלים?

אם הרכב לא עבד תקופה של כמה שבועות או שהמצבר לקראת סוף חייו ניתן להתניע את הרכב באמצעות שימוש בכבלים. לצורך התנעה בעזרת כבלים אנו נזדקק לרכב נוסף בעל מצבר תקין, ולהעמידו מול הרכב שלנו מכסה מנוע מול מכסה מנוע.

לדומם את המנוע של הרכב הנוסף (רכב עם מצבר תקין).
מחברים את הכבלים צד הפלוס של הרכב עם המצבר התקין מול הפלוס של הרכב שאינו מניע וחוזרים על הפעולה עם צד המינוס. (פלוס לפלוס, מינוס למינוס).
להניע תחילה את הרכב עם המצבר התקין ואז להניע את הרכב עם המצבר שלא מניע.
לנתק את הכבלים תחילה את המינוס ולבסוף את הפלוס.

 
איך שומרים על מצבר לרכב בזמן חוסר פעילות ממושכת?

אם אתם נוסעים לחופשה ממושכת בחו"ל או שקיבלתם רכב חדש מהעבודה, והרכב שלכם עומד בחנייה ללא פעילות לזמן ממושך, חשוב לדאוג להניע את הרכב אחת לארבעה ימים ולתת למצבר לעבוד למשך 10 דקות בזמן שהרכב עובד בחנייה.

אם אתם בחו"ל אתם יכולים לבקש מקרוב משפחה שגר קרוב או שכן שאתם סומכים עליו.

 

מהן הפעולות שאפשר לעשות לבד כדי לשמור על אורך חיי מצבר?

על מנת לשמור על אורך חיי המצבר ניתן לבצע כמה פעולות פשוטות אחת לחצי שנה.

בדיקת מים- יש מצברים הפעלים על מים ויש מצברים סגורים, מצברים הפועלים על מים יש לבדוק את מפלס המים במיוחד בחודשי הקיץ מכוון שהחום גורם למים במצבר להתאדות. מפלס המים התקין של מצבר לרכב הוא בעל סימון הנראה לעין, במידה והמים הם מתחת לקו המפלס התקין יש למלא מים במצבר, כשאנו מדברים על מים למצבר אנו מתכונים למים מזוקקים בלבד. אסור להשתמש במים רגילים.

בדיקת לכלוך וקורוזיה בחיבורי המצבר- יש לבדוק את החיבורים של המצבר אם הצטבר שם לכלוך כגון, אבק, קורוזיה או שמן. יש נקות את החיבורים עם מים ומברשת (עדיף מברשת מתכת) ולבסוף אם אנו רוצים למנוע הצטברות קורוזיה בעתיד ניתן להתיז חומר מיוחד המיועד למניעת קורוזיה.

 
ממה נובעים רעשים במצבר?

אם אני שומע מכיוון המצבר ברכב סוג של צפצוף או שריקות האם זה מעיד על בעיה במצבר, לא בהכרח. יכול להיות שזה נובע מעודף מים במצבר, או שהפקקים של המצבר סתומים.

 
האם ניתן לדעת מתי המצבר לקראת סוף חייו?

מצברים של רכבים כידוע אחראי לכל החשמל ברכב, כמו סוללה. כשהמצבר עומד להיגמר ניתן לשים לב לאורות עמומים בלוח השעונים, המערכת שמע מזייפת, בדיוק כמו סוללה שעומדת להיגמר בפנס, הפנס מאיר, אבל אור חלש.

 
האם גם לקלנועית יש מצבר?

קלנועית הינה כלי רכב ממונע הפועל על מצבר, כמו כל כלי רכב חשמלי, מצבר של קלנועית הוא יותר קטן מבחינת הספק, מכיוון שהצרכים של כלי הרכב הנ"ל לא גבוהים מבחינה חשמלית. בקלנועיות אין חלונות חשמליים, מערכות סאנוד וכו', הצורכות חשמל, לכן מתאים לו מצבר עם קיבולת קטנה יחסית.

 

חייג: 053-520-5911

ונגיע אליך תיכף ומייד!

ליצירת קשר מלא את הטופס: